1 2 >

ŞİFONYER ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ ?

 

 

ŞİFONYER NEDİR, NEREDE KULLANILIR?

Ev,yatak odası dekorasyonu ve düzeninin tamamlaycı mobilyalarından olan şifonyerler (tuvalet masası,makyaj masası) genelde daha fazla saklama alanı oluşturmak için kullanılan mobilyalardır.Tamamlayıcı mobilyalar olsalar'da dekorasyon için önemlilerdir. Yatak odası haricinde de evin farklı yerlerinde kullanılan şifonyerler (tuvalet masası,makyaj masası) bir çok kolaylık sağlamaktadır.

                    
       ŞİFONYER KULLANIM KOLAYLIĞI 


Kullandığınız şifonyer her şeyden önce kullanım dostu olmalıdır. Yeni saklama alanları oluşturmak için üretilen bu mobilyalar kullanıcılarına da kolay kullanım sunmalıdır. Ayrıca bölmeli ve çekmeceli mobilyalardır çekmecelerinin ve kapaklarının rahat açılıp kapanması gerekir. Tercih ettiğiniz şifonyer kendiliğinden kapanan ray sistemli olursa  özellikle çocuklu aileler açısından daha güvenli olucaktır ve size daha rahat kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Seçtiğiniz şifonyer çekmecelerinde eğer takı bölmeleri var ise size çok büyük düzen açısından kolaylık sağlayacaktır.

 

 

  ŞİFONYERİ NE AMAÇLA KULLANICAĞINIZI  BELİRLEMELİSİNİZ


Saklama alanınız büyük olucak ise tercih ettiğiniz ürün bol çekmeceli cok fazla yer kaplamayan pratik ve kullanışlı olmalıdır.
Tercih ediceğiniz mobilyada kullanım alanını önceden belirleyin kıyafet, battaniye vs ürünler için mi kullanıcaksınız yoksa hafif eşyalar için mi kullanıcaksınız kıyafet için tercih edilen şifonyerler çok çekmeceli ve derinliği fazla olan olmalıdır. Hafif eşya için kullanıcağınız şifonyer ise daha pratik ve fazla büyük olmayan yer kaplamayan şifonyer tercih edilmelidir.

 


 ŞİFONYERİ TERCİH EDERKEN MALZEMESİNE DİKKAT EDİN


Şifonyer alırken dikkat etmemiz gereken bir husus da üretildiği malzemedir. Genellikle mdf, ahşap, masif gibi malzemeden üretilen şifonyerler üretildikleri malzemeye göre size kalite sunarlar. Şifonyerinizi evinizde daha uzun ömürlü kullanmak istiyorsanız ahşap malzemeden üretilen şifonyer çeşitlerine yönelmelisiniz. Özellikle seçeceğiniz şifonyer yerden en az 15 cm ayaklı olursa bayanlar için temizlik açısından çok kolaylık sağlayacaktır.

 

 

ŞİFONYER AYANASI NASIL OLMALI ?

 

Şifonyerlerde özellikle aynalar görünüş olarak güzel ise odanızın dekorunu,havasını ve şıklığını önemli ölçüde etkiler. Çok makyaj yapan biri iseniz açık renk aynaları tercih etmenizde fayda var ama makyaj ile fazla aranız yok ise füme renkli aynaları tercih ederseniz yatak odanızın  havası bir kat daha artacaktır.

 


      ŞİFONYER TERCİH EDERKEN BOYUTUN ÖNEMİ


Tercih ettiğiniz şifonyer boyut olarak çok fazla önem taşıyor çok fazla uzun ve kısa şifonyerler evleriniz için sizi zor durumda bırakabilir. Bu yüzden almadan önce size uygun olan ölçüleri alıp ona göre şifonyer seçmelisiniz. Şifonyer alırken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derledik sizlerde evinizde pratik alanlar oluşturmak ve daha kolay kullanım sağlamak istiyorsanız bu hususlara dikkat ediniz. Ürünler genellikle uzun süreli bu işi yapan firmalar tarafından tercih edilmelidir bu anlamda Tercih Mobilya sizlere 25 yıllık tecrübesi ile en iyi fiyat ve kaliteli hizmeti sunuyor.

 

www.temoconcept.com

 


 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR