Yeni Ürün
Fiyat Sorunuz
Yeni Ürün
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz
1 2 >

Yatak Odası Takımı alırken Dikkat Edilmesi Gereken hususlar Nelerdir ?

 

Yatak odaları dizayn edilirken ve mobilya seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Yatak odaları dinlenmek için en fazla zaman geçirilen alanlardan biri olduğu için dizayn edilirken konforlu olmasına ve dinlenmeniz için uygun koşullar sağlıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Yatak odaları dizaynında; mobilya seçimine, aydınlatmalara, odada bulunan mobilya ve eşyaların konumlandırılmasına, konfora ve dekorasyonuna dikkat etmelisiniz.

 

Yatak Odası Dizaynında Mobilya Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yatak odaları için yatak odası grupları seçilirken oldukça fazla yatak odası takımı incelemeniz gereklidir. Bu nedenle yatak odası takımı seçmeden önce odanızı hangi tarzda dekore etmek istediğinize karar vermelisiniz. Belirlediğiniz tarza ait yatak odaları arasından zevkinize uygun, kullanışlı ve dayanıklı olan yatak odası takımını almalısınız.

Yatak odası takımları içerisinde genellikle karyola veya baza, gardırop, şifonyer, makyaj aynası, gardırop bulunmaktadır. Bu ürünler arasından dilediğinizi çıkartabilir veya grup içerisinde olmayan ürünleri ekletebilirsiniz.

Yatak odası takımları içerisinde gardıropların raf düzeni oldukça önemlidir. Uygun raf düzenine sahi olan gardıroplarda hem düzeni kolaylıkla sağlayabilir hem de daha fazla ürüne yer verebilirsiniz. Her gardırobunun farklı raf düzeni bulunmaktadır. Askılıkların yükseklikleri, çekmeceler, geniş ve dar raflar, yüksekliği farklı olan raflar bulunmaktadır. Gardıroplarda kışlık giysilerin, yastık ve yorganların konumlandırılması için geniş olan raflar oldukça önemlidir. Ancak bu tarz eşyaları başka alanlarda da konumlandırabilecekseniz ve dolabınızda bu tarz büyük bir raf varsa bu alanı kullanmak oldukça zor olacaktır. Ancak kışlıklar ve diğer fazla yer kaplayan eşyalarınızı konumlandıracak yeriniz yoksa geniş raflar sizler için oldukça işlevsel olacaktır. Bu gibi oldukça fazla durum bulunmaktadır. Alacağınız klasik yatak odası grupları içerisinde yer alan mobilyaların özelliklerinin sizler için uygun olup olmamasına arar vermelisiniz.

 

Yatak odası modelleri içerisinde karyola veya baza bulunmaktadır. Bazalar genellikle alt kısımlarına eşya konumlandırılması için sandık bulunduğu ve üst kısmına yatak konumlandırıldığı için yerden yüksek olmaktadır. Eğer yatak odanızda yatağınızın yerden yüksekliğinin fazla olmasını istemiyorsanız karyola tercihinde bulunabilirsiniz.

 

Yatak Odası Dizaynında Aydınlatma Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yatak odalarının uygun şekilde aydınlatılması çok önem taşımaktadır. Özellikle uyku öncesi dönemde ve uyku sırasında aydınlatmanın şiddeti önemlidir. Uykuya geçmeden önce ortamın loş ışıklandırılması uykuya kolay dalmayı sağlayabilir. Bunun için avizelerin sağladığı aydınlatma fazla gelebilir. Abajur ve lambader kullanımı ile yatak odalarınızda loş ortam oluşturabilirsiniz.

Ancak yatak odalarında aydınlatma ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli husus uyku sırasında odanın karanlık olması gerektiğidir. Hem kendiniz hem çocuklarınız için uyku sırasında odanın karanlık olmasına özen göstermeli gece lambası ve abajur kullanımından kaçınmalısınız.

 

Yatak odalarında avizeler genellikle yatakların üst kısımlarında konumlandırıldığı için olası kaza durumunda avizenin yaralanma durumuna yol açmaması için cam, metal, ahşap gibi ağır ve kesici olan avizeleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

 

Yatak Odası Dizaynında Mobilya Konumlandırılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yatak odası dizaynında mobilyaların uygun şekilde konumlandırılması çok önemlidir. Ancak her odanın ve her mobilyaların özelliği birbirinden farklı olduğu için deneyerek ve sizin için hangisinin doğru olduğunu düşünerek seçim yapmanız gereklidir.

 

Yatak odası dekore edilirken ev ile olan uyumu ve zevkinize uygun olup olmamasına dikkat etmeniz gereklidir. En fazla tercih edilen yatak odası takımları arasında olan klasik yatak odası modelleri, modern yatak odası modelleri ve diğer yatak odası modelleri arasından uygun seçimi yapabilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR